Zioła na żołądek

zioło na żołądek

Z bólem żołądka boryka się tak naprawdę bardzo wiele osób. Nie każdy wie jednak, że z takimi bólami jak najbardziej można sobie skutecznie poradzić, a wystarczy zaopatrzyć się w zioła na żołądek, które szybko pozwolą poczuć upragnioną ulgę. Oczywiście warto wcześniej dowiedzieć się, które z ziół działają najlepiej, w jakich proporcjach oraz w jakiej postaci. Jest to bowiem niezwykle ważne, aby korzystać z ziół w umiejętny sposób. W wielu przypadkach mogą one okazać się zdecydowanie lepsze niż popularne lekarstwa na różne dolegliwości trawienne.

Jakie zioła na żołądek najlepiej wybrać?

Oczywiście wszystko zależne jest od konkretnych dolegliwości, ponieważ za pomocą odpowiednio dobranych ziół można spokojnie radzić sobie z nadkwasotą, niestrawnością, czy bólami brzucha spowodowanymi na przykład przez napięcie i stres.
Z dolegliwościami związanymi z nadkwasotą można radzić sobie, pijąc napary z liści aloesu, które działają kojąco na żołądek i wyrównują poziom i kwaśność soków żołądkowych skutecznie i na długo. Podobny skutek uzyska się dzięki naparom z korzenia lukrecji, choć jego nietypowy smak może nie być tym, co przypadnie do gustu każdemu.
Na niestrawności idealnie sprawdzą się mięta pieprzowa, czy lubczyk. Dobrze sprawdzi się też rumianek oraz anyż, które łagodzą dolegliwości żołądkowe i szybko radzą sobie z przykrymi objawami niestrawności.
Warto też wiedzieć, co pomaga na bóle brzucha. Z całą pewnością melisa, która jednocześnie działa uspokajająco i rozluźniająco na cały organizm.